** حوزه کاری شرکت مطابق با اساسنامه

انجام کلیه فعالیت‌های مرتبط با صنایع نفت و انرژی و همچنین تولید انواع محصولات مورد نیاز صنایع نفتی و نیروگاهی، ایجاد و راه اندازی سایت‌های مخابراتی و تولید انواع محصولات مورد نیاز صنایع مخابرات و فناوری اطلاعات، طراحی، مهندسی، ساخت، تولید و مونتاژ انواع مجموعه‌ها، ماشین آلات، تجهیزات و قطعات صنعتی، انجام کلیه فعالیت‌های عمرانی و راه سازی در ارتباط با مقاصد شرکت، صادرات و واردات انواع مواد اولیه، محصولات و قطعات مجاز بازرگانی. تصدی به معاملات بازرگانی، پژوهشی، اداری و خدماتی به هر نحو که به امور شرکت مربوط باشد و همچنین ارائه خدمات مشاوره ای و مشارکت در طرح‌های سرمایه گذاری تولیدی و غیر تولیدی از دیگر فعالیت‌های شرکت دمیکو می‌باشد.

** سبد محصولات و خدمات شرکت

شرکت دمیکو در حال حاضر با در اختیار داشتن بالغ بر 100 نفر پرسنل عمدتا در زمینه تولید

محصولات و ارائه خدمات در حوزه های ذیل مشغول به فعالیت می باشد:

 

1-      طراحی و ساخت و تامین تجهیزات استخراج و بهره­برداری از منابع نفت و گاز:

§  طراحی و ساخت زنجیره های تکمیل چاه های نفت[1]

§  طراحی و تولید گلوله و تجهیزات مشبک کاری

§  طراحی و تولید تجهیزات دکل حفاری

§  ساخت قطعات مجموعه های اندازه گیری حین حفاری[2]

 

2-    خدمات حفاری:

§     تزریق نیتروژن (Nitrogen Generator): از نیتروژن با خلوص بین 95 تا 97% برای بهبود و بازیافت فشار در مخازن نفت و گاز استفاده می­شود که کاربردهای آن: تحریک چاه­های نفتی و افزایش برداشت، پاکسازی جهت انجام تست فشار خطوط نفت و گاز، پیگ رانی، خشک کردن خطوط و تجهیزات نفت و گاز، اطفاء حریق چاه­های نفتی و ایمن­سازی آن­ها، حفاری چاه­ها به روش زیر فشار تعادل مخزن، تکمیل چاه­های نفتی و مخلوط کردن مایعات با چگالی کم هنگام سیمان­کاری می­باشد.

§     اسید­کاری (Acidizing): هدف اصلی، تحریک طبقات تولید­کننده نفت و گاز می­باشد که به­صورت احیاکردن چاه­های نفتی، بازکردن خلل و فرج، افزایش تولید و نفوذپذیری، تمیزکاری چاه و لوله­ها، آزادسازی لوله­های حفاری و کاهش ضریب پوسته می­باشد.

§     سیمان­کاری (Cementing): اهدف اصلی از این عملیات نشت­بندی فضای بین لوله جداری رانده شده و سازند حفاری، مسدود نمودن ناحیه ای از سازند که در آن هرزروی گل و حفاری اتفاق می­افتد، جهت قرار دادن پلاگ سیمانی بمنظور منحرف نمودن چاه و مسدود نمودن ناحیه ای از مخزن که در فرایند تولید اختلال ایجاد می­کند و در نهایت جهت مسدودنمایی و متروکه نمودن چاه می­باشد.

§     دستگاه جداسازی سیار نفت (MOS)[3]: هنگامی که در سیستم‌های پالایشگاهی به جداسازی آب و گاز از نفت نیاز می‌باشد از سیستم‌های جداسازی سیار استفاده می‌شود. این دستگاه با دستگاه فرآورش سیار نفت MOT[4] در یک فیلد قرار می­گیرند. MOT یک عملیات بیشتر نسبت به MOS انجام می­دهد.

 

3-    طراحی، نصب و راه اندازی سایت های مخابراتی

§     طراحی شبکه های مخابراتی تلفن همراه

§     طراحی و اجرای سایت های BTS

§     بهینه سازی، نگهداری و بروزرسانی سایت های مخابراتی

§     طراحی سیستم انتقال و رادیویی

§                Drive Test

 

4-    طراحی، ساخت و تامین تجهیزات مورد نیاز سایت های مخابراتی

§     ساخت انواع دکل‌های مخابراتی (ICB, RDS, NB, Lattice)

§     ساخت انواع فنس سایت های مخابراتی

§     ساخت انواع تابلو برق

 

 

 


[1]Downhole Completion Strings

[2]MWD: Measuring While Drilling

[3] Mobile Oil Separator

[4] Mobile Oil Treatment